Dieta dr Dąbrowskiej

700 kcal

Dieta dr Dąbrowskiej, obecnie nazywana również postem, skomponowana jest z warzyw i owoców o niskim indeksie glikemicznym. Spożywanie niskoprzetworzonej lub surowej żywności roślinnej pozwala na ogromną podaż substancji bioaktywnych, które najczęściej suplementujemy.
 

Dodatkowo w trakcie diety dr Dąbrowskiej dzienny bilans kaloryczny nie przekracza 700 kcal, dzięki czemu organizm nie traci energii na trawienie i może skupić się na procesie samoleczenia.

Zgodnie z zaleceniami dr Ewy Dąbrowskiej dieta warzywno-owocowa dr dąbrowskiej dzieli się na 3 etapy:

ETAP I – Przygotowanie do postu leczniczego, powinno trwać minimum tydzień – następuje zmniejszenie kaloryczności oraz wyeliminowanie części produktów – m.in. mięsa, nabiału, produktów przetworzonych. W tym etapie zalecamy skorzystanie z detoksu sokowego.

ETAP II– post właściwy, który powinien trwać od ok. 2-6 tygodni

ETAP III – 3 tygodniowe wyjście z postu. Stopniowe wprowadzanie produktów oraz powolne zwiększanie kaloryczności posiłków. Na tym etapie polecamy dietę niskwęglowodanową 1200 kcal. Krok ten jest niezbędny do utrzymania efektów.

Bezpieczeństwo Naszych Klientów jest dla Nas najważniejsze, dlatego przed rozpoczęciem diety warzywno-owocowej zalecamy konsultację z lekarzem, który oceni czy dana osoba powinna ją stosować.

Ze względu na ograniczoną ilość produktów wykluczenia w tej diecie nie są możliwe. Menu jest wegańskie, bez glutenu oraz laktozy.

Cena za 1 dzień od 79 zł – sprawdź nasz cennik
dieta dr dąbrowskiej

Alergeny dieta dr Dąbrowskiej

zboża zawierające gluten ( 1 )

skorupiaki i produkty pochodne ( 2 )

jajka i produkty pochodne ( 3 )

ryby i produkty pochodne ( 4 )

orzeszki ziemne i produkty pochodne ( 5 )

soja i produkty pochodne ( 6 )

mleko, laktoza i produkty pochodne ( 7 )

orzechy ( 8 )

seler i produkty pochodne ( 9 )

gorczyca i produkty pochodne ( 10 )

nasiona sezamu i produkty pochodne ( 11 )

dwutlenek siarki i siarczyny ( 12 )

Łubin i produkty pochodne ( 13 )

mięczaki i produkty pochodne ( 14 )

 

Wszystkie diety cooKING