Kontakt

Dieta dr Dąbrowskiej

700 kcal

Dieta: I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja

Dodatkowo można zamówić świeżo wyciskany sok z pomarańczy lub shot odpornościowy.

Cena za 1 dzień od 89 zł – sprawdź nasz cennik

dieta dr dąbrowskiej

Na czym polega dieta - leczniczy post Ewy Dąbrowskiej czyli post warzywno owocowa​​

Dieta dąbrowskiej obecnie nazywana również postem warzywno owocowym lub dietą oczyszczającą organizm, skomponowana jest z warzyw i owoców o niskim indeksie glikemicznym. Stosowanie postu polegającym na spożywaniu niskoprzetworzonej lub surowej żywności roślinnej pozwala na ogromną podaż substancji bioaktywnych, które najczęściej suplementujemy. W menu popularnej diety znajdziecie takie składniki diety warzywno owocowej jak: biała kapusta, jabłko pieczone, kiszona kapusta, kiszony ogórek, kiszone buraki w szczególności surowe lub gotowane warzywa.

Etapy diety Ewy Dąbrowskiej - zasady diety warzywno owocowej ewy dąbrowskiej​

Zgodnie z zaleceniami dr Ewy Dąbrowskiej dieta warzywno-owocowa dzieli się na 3 etapy:

Pierwszy etap diety

Przygotowanie do postu leczniczego, powinno trwać minimum tydzień – następuje zmniejszenie kaloryczności oraz wyeliminowanie części produktów – m.in. mięsa, nabiału, produktów przetworzonych.

W tym etapie zalecamy skorzystanie z detoksu sokowego.

Drugi etap diety

Post właściwy, który powinien trwać od ok. 2-6 tygodni. Specjalnie przygotowane dania według zaleceń dr Dąbrowskiej

Trzeci etap diety

Tygodniowe wyjście z postu. Stopniowe wprowadzanie produktów oraz powolne zwiększanie kaloryczności posiłków. Na zakończenie diety zaleca się przejście na dietę niskwęglowodanową 1200 kcal.

Krok ten jest niezbędny do utrzymania efektów popularnej diety dąbrowskiej.

Zalety diety doktor Dąbrowskiej ​

Dodatkowo w trakcie diety dr Dąbrowskiej dzienny bilans kaloryczny nie przekracza 700 kcal, dzięki czemu organizm nie traci energii na trawienie i może skupić się na procesie samoleczenia oraz odtruwania organizmu. Efektem ubocznym diety jest utrata zbędnych kilogramów. Długotrwałe stosowanie diety oraz prawidłowo prowadzona dieta dąbrowskiej jest wstanie zahamować, a w niektórych przypadkach cofnąć stany chorobowe takie jak: migrena, a nawet alergia. Według Ewy Dąbrowskiej organizm posiada zdolność samoleczenia.

Stosowania diety dąbrowskiej - oczyszczenie organizmu - zasady diety​

Bezpieczeństwo Naszych Klientów jest dla Nas najważniejsze, dlatego przed rozpoczęciem diety warzywno owocowej Ewy Dąbrowskiej zalecamy konsultację z lekarzem, który oceni czy dana osoba nie posiada przeciwskazań do stosowania restrykcyjnej diety opartej na redukcji kalorii.

Ze względu na ograniczoną ilość produktów wykluczenia w tej diecie nie są możliwe. Menu jest wegańskie, bez glutenu oraz laktozy.